Charitativní činnost v anglickém hrabství Kent v ohrožení. Nehoda elektrokoloběžky vyřadila z provozu legendárního „hvízdajícího pošťáka“

Zásady bezpečné jízdy na koloběžkách a jejich elektronických variantách by měli ctít všichni, protože platí, že od zdraví ohrožujícího karambolu vás dělí někdy jen náhoda. Výjimkou není ani osmaosmdesátiletý Dale Howting, který je ve svém domovském městě Sittingbourne známý jako „hvízdající pošťák“. Ten se i přes svůj věk stále aktivně věnuje charitativní činnosti. V důsledku závažné nehody musel ale svoje pochůzky na čas pozastavit.

Zdroj: Kent Online

„Hvízdající pošťák“ se jednoho prosincového odpoledne vracel domů z jedné ze svých pravidelných tras. Zradilo jej ale jeho nové elektronické vozítko. „Zrovna jsem se vracel domů na své nové elektrokoloběžce, která nezvládla vybrat nízký obrubník. Narazila do něj čelně jako Titanic a mě vystřelila ze sedačky,“ popisuje.

Naštěstí zasáhli náhodní kolemjdoucí, kteří na pomoc pohotově přivolali záchranáře ze sittingbournské nemocnice. Osmaosmdesátiletého seniora poslali na rentgen, kde ale zjistili, že si zlomil klíční kost, a tudíž jej čekala další cesta – tentokrát do specializované nemocnice v nedalekém Gillinghamu, kde Dale musel čekat ještě 18 hodin na ošetření.

Po celé této peripetii se mohl vrátit domů s tím, že by si od svých pravidelných pochůzek měl alespoň šest týdnů odpočinout. Jak ale sám říká, od svého okolí se dočkal nevídané podpory. „Lidé na mě jsou velmi hodní. Moji sousedé mi přinesli nějaký guláš, syn se snachou mi přišli uklidit. Teď se snažím se naučit všechny základní činnosti dělat levou rukou, například česání vlasů. Nevěřili byste, jak to je náročné,“dodává.

„Hvízdající pošťák“ se ale bezpochyby k charitativní činnosti vrátí. Kdyby ne, byla by to, vzhledem k jeho schopnosti získávat finanční obnosy na dobročinné účely, škoda pro celý region. Na svých cestách si ale stoprocentně po nepříjemné nehodě bude dávat větší pozor. Což platí pro všechny seniory, kteří našli zalíbení v koloběžkách. Nehoda na sebe totiž nemusí dát dlouho čekat.

Další články