Opilý jezdec na koloběžce aneb jak si pořádně zavařit

Opilcova jízda na Šumpersku skončila nehodou. Rozhodnutí využít k přepravě v brzkých ranních hodinách svou e-koloběžku se dotyčnému nevyplatila a muž skončil v nemocnici se zraněním obličeje.

Třiatřicetiletý muž se na konci listopadu krátce po půlnoci rozhodl využít pro přepravu e-koloběžku, v čemž mu bohužel nezabránil ani fakt, že před tím požíval alkohol. Do karet mu nehrálo ani to, že už se v té době na silnici objevovalo náledí, které pravděpodobně spolu s vlivem omamné látky zapříčinilo pád z koloběžky.

K nehodě v obci Bratrušov tak přijela policejní hlídka, která muži naměřila nejprve 2,03 a později dokonce 2,20 promile. Řidič, který nezvládl jízdu na zamrzlé vozovce, upadl a zranil se v obličeji. Na místo dorazila sanitka, která dotyčného po ošetření na místě odvezla do šumperské nemocnice. Škoda, která vznikla na e-koloběžce, byla předběžně vyčíslena na tisíc korun.

Jedná se však o jeden z těch „šťastnějších“ konců podobných případů. Řidič koloběžky naštěstí nebyl v době pádu v blízkosti dalších projíždějících dopravních prostředků nebo chodců, tudíž z jeho nezodpovědného činu neplynou tragické následky, ale pouze ponaučení, na které bychom měli pamatovat všichni. Zodpovědnost při jízdě a patřičná ochrana by měly být naprostou prioritou. Další opovážlivec by totiž takové štěstí mít nemusel.

Další články