Největší provozovatel sdílených koloběžek stáhl v prosinci své stroje z ulic českých měst. Důvodem byla zima

Sněhová nadílka a náledí rozhodně nejsou nejlepším přítelem jízdy na koloběžce. Proto se společnost, zabývající se půjčováním sdílených e-koloběžek rozhodla, koncem minulého roku, stáhnout svou flotilu z provozu. Koloběžky by se měly do ulic českých měst vrátit nejpozději v březnu, ovšem v závislosti na povětrnostních podmínkách možná i dříve. 

Zdroj: Shutterstock

Tato firma je největším provozovatelem sdílených koloběžek v Evropě. Mezi rokem 2020 a 2021 zaznamenal pětinásobný nárůst jízd. S větším počtem uživatelů si však dává i více záležet na jejich bezpečnosti. Snaží se je tak skrze svou aplikaci vzdělávat, detekovat nebezpečnou jízdu ve dvou nebo omezovat začátečníky na maximální rychlost jízdy 15 km/h. Meziroční počet nehod těchto zelených koloběžek tak i s nárůstem uživatelů klesl o 12 % a počet zranění o více než čtvrtinu.

Ačkoliv se pomalu blížíme ke konci zimy, která bude signalizovat návrat sdílených koloběžek, na bezpečnost nesmíme zapomínat. (Ne)dodržování pravidel a (ne)nošení ochranných pomůcek může znamenat rozdíl mezi bezpečným návratem domů a nebezpečným karambolem. 

 

Další články