Grilovačka v České Lípě skončila ublížením na zdraví. Dva muži se nepohodli kvůli elektrokoloběžce

Loňská letní grilovačka na Českolipsku vyústila v potyčku, která má dohru ještě nyní. Dva muži, kteří se nepohodli kvůli e-koloběžce se potkají před soudem, a to kvůli obvinění z ublížení na zdraví. Co se vlastně stalo?

Třicetiletý muž, který dorazil ke svým známým na party přijel na své elektrokoloběžce, která padla do oka i jinému, dvaadvacetiletému muži, který se akce také účastnil. Ten se na ní chtěl projet, což mu bylo majitelem několikrát zakázáno. S přibývající mírou alkoholu v krvi se však mladší muž rozhodl zákaz neuposlechnout a koloběžku si vyzkoušel, na což majitel zareagoval fackou. Ovšem vzhledem k tělesné stavbě agresora s váhou přes sto kilo a výškou přes dva metry způsobila tato facka mladšímu muži poranění ucha.

Po vyšetření u lékaře se ukázalo, že napadený bude pravděpodobně potřebovat operaci ušního bubínku. Majitele koloběžky se rozhodl žalovat, a to za ublížení na zdraví s pravděpodobností trvalých následků, které se zatím projevují pískáním v uchu, jež od té doby neustalo. Případ tak bude mít dohru na soudě. Útočníkovi hrozí až tři roky odnětí svobody.

Ať už se s koloběžkou proháníte po silnicích, nebo si ji jen chcete půjčit na vyzkoušení, vždy musíte dbát na pravidla a zákony, které s tím souvisejí. Abyste se vyhnuli karambolu či potyčce, vždy respektujte pravidla – jak ta dopravní, tak ta nastolená majiteli strojů.

Další články