V čem je elektrokoloběžka lepší než auto?

Inovativní a moderní způsob dopravy. Trend využívání elektrických koloběžek nabírá na síle. Proč jsou vlastně tyto stroje tak populární a mohly by jednoho dne úplně nahradit osobní automobily?

zdroj: Unsplash.com

 

Na koloběžce se vyhnete zácpám

 

Jak prosté, chtělo by se říci. Pokud místo usednutí za volant nasadíte helmu a zvolíte přepravu na koloběžce, můžete ušetřit nejen v dopravní špičce desítky minut. Nebudete muset čekat na semaforech, dobrzďovat do kolony aut, nebo si lámat hlavu nad tím, kde doplníte palivo.

 

Parkovací místo nemusíte řešit

 

Zná to každý. Při plánování cesty do zaměstnání musíte počítat s tím, že vám nějaký čas zabere i hledání místa na parkování, případně zajíždění do podzemních garáží. Pokud ale dorazíte do práce na koloběžce, jednoduše si ji odnesete do kanceláře, kde na vás počká, než ji budete chtít opět využít.

 

 

Dvojnásobná úspora

 

Pořizovací cena koloběžky se pohybuje v úplně jiných patrech než automobily. Zatímco i ten nejlevnější ojetý vůz stojí minimálně několik desítek tisíc korun, elektrokoloběžku seženete i za méně než 7 000 Kč.

Vzhledem k momentální situaci na energetickém trhu sice elektřina zdražuje, vzhůru však letí i ceny paliv. Průměrně řidiči zaplatí za plnou nádrž přes 2000 Kč, nabití elektrokoloběžky je o poznání levnější. Navíc si ji můžete nabít i mimo domov.

 

Pohyb na čerstvém vzduchu

 

Zejména po ránu potřebuje náš organismus načerpat do plic čerstvý vzduch a pro správné udržování cirkadiánního rytmu bychom se měli vystavovat přírodnímu světlu. Pokud ovšem cestujeme autem, nacházíme se ve stejné poloze, v jaké budeme povětšinou trávit celý den. Tedy v sedu, se svěšenými rameny a pokrčenýma nohama. Na koloběžce bude naše tělo ve vztyčené pozici, čímž podpoříme cirkulaci krve v těle. Zároveň strávíme nějaký čas na přirozeném světle a nadýcháme se čerstvého vzduchu, který k nám, když sedíme v autě, neproudí.

 

Eco-friendly

 

Nejvýraznějším benefitem je neoddiskutovatelně ekologická šetrnost. Automobil vyplodí při každé jízdě emise, které znečišťují životní prostředí. Koloběžka však nic takového nezpůsobuje, proto by se do budoucna mohla stát vítanou alternativou pro uživatele ohleduplné k naší planetě.

Další články