Rychlá jízda na koloběžce zabíjela. Mladík jel navíc bez helmy

Nezvyklá epidemie sužuje australské Melbourne! Město se v poslední době potýká s nevídaným nárůstem počtu nehod elektronických koloběžek – a mrtví stále přibývají.

Koncem října například dopravní policie zasahovala u nehody v severním Melbourne, která stála život osmadvacetiletého mladíka. Na první dobrou se sice může zdát, že za všechno může nešťastně umístěný retardér, ale pravda je úplně jinde. Řidič totiž během své jízdy udělal špatně v podstatě vše, co mohl.

První a v podstatě školácká chyba – řidič se ulicemi proháněl na elektrokoloběžce bez přilby. Ani to mu nezabránilo šponovat výkon svého stroje na maximum. „Z toho, co víme, řidič na sobě neměl helmu. Navíc jel rychlostí podstatně přesahující 20 km/h. Zabýváme se i pravděpodobnou možností, že za jízdy používal svůj mobilní telefon,“ vypočetl pochybení strážník Michael Free, který na místě brutální nehody zasahoval.

Za svou nedbalost zaplatil mladý Australan nejvyšší cenu. Zemřel nedlouho po převozu do nemocnice. Nejvíce děsivý je ale fakt, že hospitalizací řidičů koloběžek a jejich elektronických variant v Melbourne přibývá jak na běžícím páse. Ve stejném týdnu se ve městě udála i další nehoda, při které byl zraněn jeden dospělý a jedno dítě. Austrálie už teď zvažuje, že důrazně zpřísní zákony a posvítí si na případné desperáty.

Podobnou cestou by se měla vydat i Česká republika. Stát totiž zatím dává koloběžkářům volnou ruku a spoléhá na jejich smysl pro zodpovědnost. Stoupající počet nehod ovšem naznačuje, že ani Češi, ani Australané na to nejsou zdaleka připraveni.

Další články