Tragická smrt! Dvanáctiletého chlapce na e-koloběžce srazil autobus

Loni před Vánoci v anglickém Birminghamu tragicky zahynul dvanáctiletý chlapec. Na cestě do školy na e-koloběžce se srazil s autobusem. Na místě byl záchranáři prohlášen za mrtvého.

Zdroj: Shutterstock

Úterní cesta do školy se stala mladému chlapci osudnou. Rušní ranní provoz těsně před osmou hodinou přerušila tragická nehoda – chlapec na e-koloběžce se srazil s autobusem. I přes pohotové jednání záchranářů byl už na místě prohlášen za mrtvého.

Nejedná se přitom o ojedinělý případ. Velká Británie se v posledních letech potýká s raketovým nárůstem jak zranění na e-koloběžkách, tak fatálních incidentů. Do června v letošním roce zde zahynulo při nehodách, v nichž figurovaly e-koloběžky, celkem 12 lidí, zatímco do loňského června šlo jen o 4 případy. V hlavním městě Londýně pak například došlo k osmi hlášeným zraněním za rok 2018, zatímco v roce 2020 jich bylo na 250. I v Británii tak experti volají po přísnějších pravidlech užívání těchto strojů, jelikož je dosavadní legislativa nedostačující. Vláda už dříve slíbila, že se bude patřičnými opatřeními zabývat.

Okolnosti této nehody se stále vyšetřují, včetně toho, zda měl chlapec přilbu či zda jeho koloběžka spadala mezi legální prostředky pro dopravu na veřejných komunikacích.

Stále platí, že opatrnost je na prvním místě, a ačkoliv může nehoda potkat kohokoli z nás, měli bychom udělat maximum pro to, abychom jí předešli nebo alespoň zvýšili své šance na přežití. Nepodceňujte proto ochranné prvky ani pozornost na silnicích.

Další články