Když elektrokoloběžku, tak jedině od McLarenu. Na trh se v tomto roce dostane nový stroj s technologiemi vypůjčenými z Formule 1

Koloběžky už rozhodně nejsou jenom pro děti. Na své si přijdou i milovníci kvalitních strojů, a to především ti, kteří mají čuch na prestižní značky. Tito fajnšmekři tak mohou ohromit své okolí i další účastníky provozu zbrusu novým počinem z dílny McLarenu. Elektrokoloběžka Lavoie Series 1 je zkrátka vozítko, které by nemělo uniknout pozornosti žádného auto-moto nadšence.

Vývojáři elektrokoloběžek Lavoie Series 1 slibují, že jejich dílo bude absolutní špičkou na trhu. Ti, kdo si tento skvost budou chtít pořídit do své garáže, se ale musí připravit, že se plácnou přes kapsu. Už teď se očekává, že se pořizovací cena bude pohybovat někde mezi 1 500 a 2 000 eury. Našinec by si tedy měl schovat do zálohy zhruba 50 tisíc korun.

„Chceme zákazníkům nabídnout premium luxury. Naším cílem je představit nejlepší možný stroj za rozumnou cenu, který ale zároveň bude jedinečný z hlediska funkčnosti i výkonu,“ komentuje Elliot Wertheimer z firmy Lavoie.

Uživatelé určitě ocení, že nová elektrokoloběžka bude vážit jenom 16,5 kg, tudíž se s ní nebude tak složitě manipulovat. Ze stáje Formule 1 si zase vývojáři vypůjčili unikátní nakláněcí technologii Flowfold, která pomůže hlavně při jízdě v zatáčkách. Dále se Lavoie Series 1 může pochlubit vychytávkami typu stabilizačních mechanismů, přelomového světelného systému, který za jízdy nasvěcuje řidiče a pomáhá tak v orientaci dalším účastníkům provozu, či ergonomických řídítek obdobných těm využívaným na motorkách. Stroj bude možné vyhnat do maximální rychlosti 40 km/h a s jeho navigací pomůže speciální integrovaná aplikace propojená s displejem umístěným u řídítek.

Zkrátka je se na co těšit. Ostatně co jiného lze očekávat od tak ostřílených auto-moto vizionářů, jako jsou Elliot Wertheimer a Albert Nassar. Nejen, že mají za sebou kariéru v e-bike divizi ve firmě Furosystems, ale ještě předtím pracovali ve vývoji technologií pro kosmickou přepravu i pokročilých robotických systémů. Jejich práci zastřešuje Nick Fry, který je v McLarenu považován za jednoho z hlavních technologických guru.

Nikdo nepochybuje, že jejich tým v příštím roce uvede na trh elektrokoloběžku, která nejenže bude ve svém oboru doslova cutting edge, ale zároveň posune standardy bezpečné jízdy ještě o stupínek výš. 

 

 

 

Další články