Muž na e-koloběžce srazil v Českých Budějovicích chodkyni a od nehody ujel. Policie hledá svědky nehody.

Zavinil nehodu a z místa ujel. Muž na elektrické koloběžce ráno 4. ledna v Jeremiášově ulici v Českých Budějovicích srazil chodkyni. Ta upadla na chodník a utrpěla zranění. Místo toho, aby jí poskytl první pomoc, pokračoval v jízdě. Českobudějovická dopravní policie po něm pátrá a hledá očité svědky události.

K nehodě došlo na chodníku v ulici Jeremiášova mezi 7:30 a 7:45, a to ve směru od ulice Nová k ulici Riegrova. Muž po střetu s chodkyní pokračoval v jízdě směrem k Nádražní ulici. Chodkyně se při pádu zranila, načež byla na místo přivolána záchranná služba, která ji posléze převezla do nemocnice.

Mluvčí policie Milan Bajcura požádal svědky dopravní nehody, aby policisty kontaktovali: „Policisté žádají svědky uvedené dopravní nehody mezi neznámým cyklistou – jedoucím na elektro koloběžce a chodkyní, aby nás kontaktovali na telefonním čísle 974 226 588 nebo na linku tísňového volání 158.“

I tento případ svědčí o tom, že uživatelé koloběžek stále nedbají na pravidla a bezpečnost tak, jak by měli. Tento koloběžkář se provinil tím, že k jízdě místo pozemní komunikace užíval chodník a neposkytl první pomoc osobě, kterou při nehodě zranil. Proto než příště stoupnete na koloběžku, pro jistotu si projděte povinnosti, které pro Vás jako pro účastníky provozu vyplývají.

Další články