Mladíci riskovali život, proháněli se Jihlavou na upravených koloběžkách

Parta mladíků brázdila jihlavské silnice na nebezpečně upravených koloběžkách a své počínání navíc natáčela na sociální sítě. Ačkoliv naštěstí nedošlo k nehodě, případem se zabývá policie a dotyčným hrozí pokuta až deset tisíc.

zdroj: Facebook

zdroj: Tik Tok

Streameři se rozhodli přidělat si na své elektrokoloběžky křesla a vydat se na projížďku do jihlavských ulic. Jejich počínání, které navíc natáčeli a sdíleli na sociálních sítích, vzbudilo u veřejnosti pobouření. Na záběrech kličkují mezi auty, a to i na nejfrekventovanější křižovatce v Jihlavě. Dopravní experti navíc tvrdí, že mladíci nedomysleli možné následky svého nebezpečného chování. „To, co prováděli, byla naprostá pitomost. Jedna věc je recese, druhá věc je nebezpečné počínání. Vozidlo, které je upraveno, má samozřejmě jiné jízdní vlastnosti. Například brzdná dráha je úplně jiná,“ komentoval technickou nezpůsobilost koloběžek například Roman Budský.

Nejenže tedy ohrozili ostatní, ale také své vlastní zdraví, a to v podstatě kvůli pár lajkům. Pokuty za případné škody, které mohli způsobit, by se přitom mohly vyšplhat do milionových částek. Policie pokračuje v řešení celé záležitosti, přičemž se jí podařilo mladíky přesvědčit, aby videa smazala kvůli obavám, že by se mohli další touto nebezpečnou „zábavou“ inspirovat.

zdroj: Tik Tok

Jízda na koloběžkách už tak představuje riziko spojované s velkým množstvím nehod. To, že se tito piráti silnic obešli bez úhony, je šťastnou shodou náhod, která by další nezodpovědné odvážlivce potkat nemusela.

Další články