Na Tenerife začne platit přísný zákon o elektrických koloběžkách

Vzhledem ke kontroverzi, která e-koloběžky provází, a zvyšujícímu se počtu nehod a zranění, které s nimi souvisejí, se rada města Santa Cruz, největšího města kanárského ostrova Tenerife, rozhodla pro přísnou regulaci užívání těchto strojů.

Zdroj: Shutterstock

Omezení se budou vztahovat na koloběžky v soukromém vlastnictví, ve vlastnictví společností, které umožňují jejich pronájem, i na koloběžky využívané na jízdy s průvodci. Místní a turisté už nebudou tyto stroje moct používat, pokud nebudou starší 16 let a nebudou mít povinnou ochrannou helmu. Kromě toho bude platit zákaz jízdy na chodnících a v pěších zónách, včetně náměstí, parků apod. – tedy kdekoliv, kde mají chodci přednost. Společnosti pronajímající koloběžky budou navíc povinny mít aplikaci, která zaručí informace o poloze všech vozidel, které vlastní.

Porušení těchto pravidel bude pod pokutou 1 500 až 3 000 eur, přičemž za špatné parkování koloběžek hrozí pokuta až 750 eur. Předpokládá se, že pravidla se z města rozšíří na celý ostrov. Santa Cruz se tak přidává k dalším městům, které se napravením nedostatečné regulace, která sužuje většinu nejen evropských měst, snaží zabránit vzniku nehod a zajistit tak větší míru bezpečí pro všechny účastníky provozu.

Další články