Rozsekal se o zaparkované auto! Bizarní nehoda dokazuje nepředvídatelnost elektrokoloběžek

S epidemií dopravních nehod elektrokoloběžek se dlouhodobě potýkají i naši sousedé na Slovensku. Uživatelé těchto vozítek tamním dopravním policistům přidělávají mnoho vrásek. Odstrašujícím příkladem byla i neslavná kolize v Trnavě, při které se vážně zranil koloběžkář jedoucí po chodníku. Navzdory tomu, že auto bylo zaparkované a nikam nejelo.  

Zdroj foto: Shutterstock

Netradiční nehoda ze srpna předloňského roku odeslala koloběžkáře do nemocnice s vážnými zraněními. Trnavská dopravní policie si přitom s tímto případem dlouho lámala hlavu, jelikož šlo o kolizi s automobilem, který se nepohyboval. Nepomohly ani provedené dechové zkoušky, které odhalily, že koloběžkář byl v době nehody úplně střízlivý!

Co se tedy na Zelenečské ulici odehrálo? Původně mohlo jít pro všechny zúčastněné o pohodové páteční pozdní odpoledne. Majitel zaparkovaného vozu zrovna vycházel ze dvora místní firmy, když se proti jeho vozu na chodníku vyřítil zmíněný pirát na elektrokoloběžce. Dost dobře ale neodhadl možnosti svého vozítka, ani situaci, které čelil, a v několika momentech skončil po brutálním pádu v bolestech na zemi.

Způsobená zranění si vyžádala přivolání záchranářů, kteří na místě muži poskytli první pomoc. Převoz do nemocnice nicméně vyhodnotili jako nutný. Ani po roce není jasné, co přesně se osudného pátečního odpoledne v centru Trnavy událo. Je ale jasné, že výsledkem bylo jak poškození majetku řidiče, tak ohrožení života a důstojnosti samotného koloběžkáře.


Elektrokoloběžka je dobrý sluha, ale může být zlý pán. Trnavský případ dokazuje, že ani v naprosto nekonfliktní situaci si jejich uživatelé nemůžou být jisti výsledkem. Projížďka na elektrokoloběžce rozhodně není jen nějakou příjemnou kratochvíli – naopak jde o aktivní zapojení do silničního provozu, a podle toho by tyhle specifické dopravní prostředky měly být podrobeny jasným a přísným pravidlům!

Další články