Padesátník na elektrokoloběžce ignoroval červenou na semaforu. Skončil v nemocnici se zlomenou stehenní kostí

Boom elektrokoloběžek pobláznil všechny generace. Ulicemi se na nich prohání hlavně teenageři, stále častěji se ale setkáváme s koloběžkáři-padesátníky. Lety oslabené smysly v kombinaci s notnou dávkou nepozornosti se ale mohou stát osudnými. Loni v prosinci se o tom přesvědčil i čtyřiapadesátiletý muž z kalifornského města Webster.

Zdroj: Shutterstock

Vážná nehoda se odehrála v 5 hodin večer. Šlo o klasickou kolizi elektrokoloběžky a osobního automobilu. Řidič vjížděl na křižovatku z jihu, koloběžkář z východu. Netrvalo dlouho a obě vozidla se srazila. Na vině byl v tomto případě jednoznačně jezdec na elektrokoloběžce, který vjel do křižovatky navzdory červené signalizaci a následně neodhadl krizovou situaci.

Pro cca padesátiletého uživatele elektrokoloběžky ale naštěstí vše dopadlo dobře. Skončil sice v nemocnici, přivolaní záchranáři nicméně konstatovali, že fraktura stehenní kosti jej na životě závažně neohrožuje. Vzhledem k tomu, že ani na jedné straně nebylo zjištěno požití alkoholu před jízdou, jde o další smutný případ toho, k čemu majitele koloběžek motivuje absence přísných pravidel chování na silnici.

I v případě koloběžek a jejich elektronických variant by totiž mělo být jasné, že signalizace semaforů je něco, co je třeba respektovat. Opak je, stejně jako u osobních automobilů, důsledkem agresivního nebo nesoustředěného řízení. Pokud na koloběžku stoupne jedinec, kterému je přes padesát let, měl by dávat pozor o to víc. Všeobecná ostražitost a předvídání dopravní situace jsou totiž faktory, které ve výsledku mohou zachraňovat životy.

Další články