Táta dvou dětí zemřel po pádu z koloběžky. S přilbou by se to nestalo, litují příbuzní.

Škoda zmařeného života! Po nešťastném pádu z koloběžky zemřel táta dvou malých dětí. Osudné se mu stalo podcenění výbavy.

Zdroj: FacebookZdroj: Facebook

Třiatřicetiletý Jozef ze Horných Kočkovců se toho nedělního večera právě vracel domů na své elektrokoloběžce, když z dosud neznámého důvodu ztratil na cestě rovnováhu a spadl. Naneštěstí neměl přilbu. Pád hlavou na obrubník byl natolik závažný, že i přes veškerou snahu lékařů tři dny po nehodě zranění podlehl.

Podle truchlící rodiny byl Jozef skvělým otcem a pro jeho potomky je tato ztráta velmi bolestná. „Jozef byl pro děti vším, měli nádherný vztah. Vždy, když bylo potřeba, byl k dispozici. Dalo se na něj spolehnout,“ říká bývalá žena Romana. O to víc ji trápí, že jeho smrt byla naprosto zbytečná a dalo se jí předejít. Zvláště proto, že to nebyla Jozefova první nehoda na elektrokoloběžce, je exmanželka přesvědčená, že by měla platit povinnost nošení přilby.

Ačkoliv v dospělosti není nošení helmy povinné, je třeba dbát na vlastní zdraví. Než tedy opět vyjedete na své koloběžce, pamatujte na ochranné pomůcky, abyste pro své bezpečí udělali maximum.

Další články